Nano Srebro a antybiotyki – Nano-BioTech

01

nano srebro a antybiotyki

W walce z różnego rodzaju wirusami  żadne antybiotyki nie mają zbyt wielkiego zastosowania i nigdy nie miały. Z pewnością wydaje się to wątpliwe, aby inna substancja mogła rozwiązać wszystkie te wspomniane problemy. A jednak niektórzy badacze mówią nam, ze srebro może to zrobić. W przeciwieństwie do antybiotyków, Nano Srebro jest substancją bezpieczną, nietoksyczną, nieakumulującą się. Zabija ono patogeny i ich mutacje-, czego antybiotyki nie potrafią średnio każdy z nich może sam unicestwić do sześciu organizmów chorobotwórczych, podczas gdy Nano Srebro zabija ponad 650 różnych patogenów.

– Nano Srebro ma silny ładunek dodatni; większość antybiotyków nie posiada tak silnego ładunku dodatniego. Sprawia to, że srebro dosłownie wyszukuje i niszczy patogeny, zamiast tylko dryfować aż przypadkiem wpadną na siebie. To działanie zostało dość trafnie określone przez dr Roberta Becka, jako efekt ‚srebrnego pocisku’.

– Srebro zabija od razu utleniając patogen. Antybiotyki w ogóle nie działają na wirusy, a jeśli chodzi o bakterie – antybiotyk zabija bakterię w momencie, gdy zaczyna się ona dzielić (antybiotyki typu penicylina), lub zapobiega podziałowi bakterii (antybiotyki typu tetracykliny). W pierwszym przypadku może upłynąć kilka dni zanim bakteria zacznie się dzielić, w drugim przypadku bakteria w ogóle nie ginie, a jedynie blokowana jest jej replikacja. W obu przypadkach system immunologiczny musi sam sobie poradzić z większością wszystkich patogenów. W przypadku srebra zabijane są one wszystkie i natychmiast.

– Srebro jest katalizatorem. Tak wiec, gdy tylko srebro utleni patogen, traci on swój ujemny ładunek i po prostu odpływa, a srebro może zaatakować kolejny chorobotwórczy organizm. Antybiotyki zazwyczaj wiążą się z patogenami i na każdy wyeliminowany patogen zużyta zostaje jedna cząsteczka czy też molekuła antybiotyku.

Wartość Nano Srebra

Według literatury medycznej- polega na tym, że jest ono naturalnym antybiotykiem upośledzającym układ enzymatyczny, który wszystkie jednokomórkowe patogeny wykorzystują w swoim metabolizmie tlenowym. Sprawia to, że owe patogenne mikroorganizmy i ich wielopostaciowe zmutowane formy giną w sześć minut przy bezpośrednim kontakcie ze srebrem. Jony srebra posiadają ogromną zdolność utleniania czy też zabierania elektronów z substancji, które je otaczają. Organizmy chorobotwórcze nie potrafią wypracować odporności na srebro, a ich mutacje są tak samo podatne na jego błyskawiczne działanie. W badaniach naukowych nie zanotowano rozwoju szczepów bakterii odpornych na działanie srebra.